Podziękowania

Jest to jedyne zdjęcie z premiery jakie posiadam, jeszcze z ostatnich prób przed ostateczną emisją. Możecie zobaczyć na nim Agę Ostrowską, która do końca stała na straży moich nerwów, a której chciałem serdecznie podziękować za całe wsparcie jakie okazała mi przez ostatnie dni i także dziś podczas premiery. Bez Ciebie by się nie udało! Chciałem podziękować serdecznie Justynie Zawistowskiej, za podarowanie mi filmu, którego była współtwórczynią, a ja zaledwie sfilmowałem jej artystyczne przedsięwzięcia i podróżnicze poczynania. Dziękuję z całego serca Wandzie Wasilewskiej, która została dobrą duszą projektu, użyczając swojego głosu i błogosławieństwa. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli. Sala była pełna, choć trudno w to uwierzyć. Dziękuję za dobre słowa, za podarunki, za każde uściśnięcie ręki i przytulenie. Chciałem także podziękować właścicielowi Kina Bułgarska 19, Rafałowi Góreckiemu, świetnemu facetowi, który dzielnie znosił moje humory.

Audycja radiowa

Już jutro premiera „Eneasza”, tymczasem dzięki uprzejmości Radia Poznań, które odwiedzi mnie także jutro i osobiście w siedzibie wydawnictwa JDC Media w letnim cyklu plenerowym Radia, będziecie mogli usłyszeć dwie audycje. Pierwsza o godzinie 09:20 będzie dotyczyła całości moich działań artystycznych i nie tylko, natomiast o 10:20 już skupimy się na „Eneaszu”. Całość poprowadzi reporterka Joanna Divina, którą serdecznie pozdrawiam!

Premiera Kinowa Filmu „Eneasz”

 

Wydawnictwo JDC MEDIA, Malarstwo Justyna Zawistowska oraz Radio Poznań zapraszają na premierę filmu „Eneasz”, która odbędzie się 12 lipca 2018 o godzina 19:00 w Kinie Bułgarska 19 w Poznaniu.

W roli głównej Justyna Jaśmina Zawistowska
Lektor oraz głos tytułowej bohaterki Wanda Wasilewska

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, tekst oraz muzyka Jacques de Chiffon

Zwiastun filmu:
https://youtu.be/JnYSvgecEK4

Pamiętaj!

Najmniejszy krok, jest początkiem podróży.
Nigdy nie wiesz, co czeka Cię za rogiem.
Nie przestawaj śnić, bo w jałowej przestrzeni,
Pojawi się w końcu myśl: „Zacznij żyć!”.

ps. Ilość miejsc ograniczona!

Muzyka z filmu „Eneasz”

W związku z niespodziewanie długim oczekiwaniem na premierową emisję od dawna ukończonego „Eneasza”, ze spektakularną Justyna Jaśmina Zawistowska w roli głównej i tytułowej, a także z Wanda Wasilewska jako lektor i głos głównej bohaterki, prezentuję Państwu dziś muzykę z tego spektakularnego dzieła kinematografii, mając nadzieję ugościć Państwa wkrótce na pokazie premierowym, nad czym obecnie usilnie pracuję!

Relacja ze spotkania autorskiego sióstr Natalii i Marty Turostowskich

Z radością prezentuję Państwu filmową relację ze spotkania autorskiego sióstr Natalii i Marty Turostowskich, artystek cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe, promujące ich tom poezji „Części świata wewnętrznego”, które miało miejsce 14 lutego 2018 w poznańskim Domu Tramwajarza.
W spotkaniu udział wzięli:
 
Katarzyna Klebba – skrzypaczka i kompozytorka
Jacques de Chiffon – właściciel wydawnictwa JDC MEDIA
Anna Marchlewska – fotograf, współautorka projektu
Justyna Jaśmina Zawistowska – malarka, współautorka projektu
Natalia Turostowska – poetka, autorka tomu
Marta Turostowska – poetka, autorka tomu
Marcin Kęszycki – aktor, Teatr Ósmego Dnia
Wanda Wasilewska – reportażystka, Radio Poznań
Kinga Troneczek – performance sceniczny
Maurycy Majewski – trębacz, Sucholeska Orkiestra Dęta
 
Pomoc techniczna:
 
Marcin Majewski – oświetlenia, nagłośnienie, zdjęcia
Grażyna Gończar – fotografie
Joanna Kowerko – obsługa stoiska wydawniczego
 
Organizacja eventu:
 
Jacques de Chiffon
Justyna Jaśmina Zawistowska
Anna Marchlewska
 
(c) 2018 JDC MEDIA