Podziękowania

Jest to jedyne zdjęcie z premiery jakie posiadam, jeszcze z ostatnich prób przed ostateczną emisją. Możecie zobaczyć na nim Agę Ostrowską, która do końca stała na straży moich nerwów, a której chciałem serdecznie podziękować za całe wsparcie jakie okazała mi przez ostatnie dni i także dziś podczas premiery. Bez Ciebie by się nie udało! Chciałem podziękować serdecznie Justynie Zawistowskiej, za podarowanie mi filmu, którego była współtwórczynią, a ja zaledwie sfilmowałem jej artystyczne przedsięwzięcia i podróżnicze poczynania. Dziękuję z całego serca Wandzie Wasilewskiej, która została dobrą duszą projektu, użyczając swojego głosu i błogosławieństwa. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli. Sala była pełna, choć trudno w to uwierzyć. Dziękuję za dobre słowa, za podarunki, za każde uściśnięcie ręki i przytulenie. Chciałem także podziękować właścicielowi Kina Bułgarska 19, Rafałowi Góreckiemu, świetnemu facetowi, który dzielnie znosił moje humory.

Audycja radiowa

Już jutro premiera „Eneasza”, tymczasem dzięki uprzejmości Radia Poznań, które odwiedzi mnie także jutro i osobiście w siedzibie wydawnictwa JDC Media w letnim cyklu plenerowym Radia, będziecie mogli usłyszeć dwie audycje. Pierwsza o godzinie 09:20 będzie dotyczyła całości moich działań artystycznych i nie tylko, natomiast o 10:20 już skupimy się na „Eneaszu”. Całość poprowadzi reporterka Joanna Divina, którą serdecznie pozdrawiam!

„Eneasz” częścią serii „Rara Avis”

Już w najbliższy czwartek w kinie Bułgarska 19 w Poznaniu premiera filmu „Eneasz”. Dzieło to jest częścią filmowo-muzycznej opowieści o charakterze metafizycznym „Rara Avis”, na którą składają się także części „Alpha”, „Hiob” i „Metanoja” w reżyserii Łukasza Nowaka, a także „Alta Pax”, które jest już moim samodzielnym filmem. Oraz najnowsza część, będąca kontynuacją „Eneasza”, o tytule „Antepenultimate”. Całość projektu „Rara Avis” była i jest firmowana twarzą mojej przyjaciółki i jednocześnie aktorki większości tych filmów Marysi,  którą chciałem uhonorować tym oto plakatem patronującym całej opowieści. Dotychczasowe części sagi w chronologicznej kolejności do obejrzenia wraz z premierowym „Eneaszem” już o 19:00, 12 lipca.

Dom samopomocy „Ognik” i nowy projekt filmowy

Dzięki uprzejmości Magdaleny Kotlarczyk, byłem dziś gościem festynu rodzinnego społeczności środowiskowego domu samopomocy „Ognik”. Miałem okazję spotkać się z uczestnikami, ich rodzicami i opiekunami. W „Ogniku” poznałem wspaniałych i unikatowych ludzi, którzy mimo swojej niepełnosprawności mentalnej lub fizycznej Tworzą świetną społeczność, która dodatkowo prezentuje własną niepowtarzalną sztukę malarską, produkuje rękodzieła, a także hoduje ekologiczne warzywa. Mam przyjemność ogłosić, że w tym miejscu osadzony będzie mój kolejny film, którym mam nadzieję podnieść świadomość społeczną funkcjonowania osób ze „sprawnością”, przybliżyć ich indywidualne charaktery i pokazać, że ich świat nie jest tak bardzo różny od świata osób „normalnych”. Dziękuję reportażystce Wandzie Wasilewskiej za wsparcie: bez Ciebie bym nikogo do siebie nie przekonał!

Premiera Kinowa Filmu „Eneasz”

 

Wydawnictwo JDC MEDIA, Malarstwo Justyna Zawistowska oraz Radio Poznań zapraszają na premierę filmu „Eneasz”, która odbędzie się 12 lipca 2018 o godzina 19:00 w Kinie Bułgarska 19 w Poznaniu.

W roli głównej Justyna Jaśmina Zawistowska
Lektor oraz głos tytułowej bohaterki Wanda Wasilewska

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, tekst oraz muzyka Jacques de Chiffon

Zwiastun filmu:
https://youtu.be/JnYSvgecEK4

Pamiętaj!

Najmniejszy krok, jest początkiem podróży.
Nigdy nie wiesz, co czeka Cię za rogiem.
Nie przestawaj śnić, bo w jałowej przestrzeni,
Pojawi się w końcu myśl: „Zacznij żyć!”.

ps. Ilość miejsc ograniczona!