„Części świata wewnętrznego” – plan zdjęciowy

Spojrzenie na plan zdjęciowy sesji fotograficznej do tomiku poezji Natalii i Marty Turostowskich „Części świata wewnętrznego”. Poetki mimo trudności z poruszaniem się spowodowanym dziecięcym porażeniem mózgowym wytrzymały wszystkie nasze pomysły. Na planie modelki, fotograf Anna Marchlewska, oraz malarka Justyna Zawistowska, a także mama artystek, pani Bogumiła.

 

Film reklamowy dla malarki Justyny Zawistowskiej

JDC MEDIA prezentuje film reklamowy warsztatów plastycznych z malarką Justyną Zawistowską. Praca na planie była przyjemnością i ze względu na niepowtarzalną prowadzącą, ale także ze względu na aktorów:

Agnieszka Branewska
Jakub Maślanka
Grazyna Gonczar
Marta Stawna
oraz Mikołaj

Serdecznie wam wszystkim dziękuję, a resztę zapraszam do oglądania mojego małego dzieła. Nie zapomnijcie koniecznie zapisać się na warsztaty lub też zapisać na warsztaty waszych pociech. Najbliższe już jutro 10 listopada o 17:00 w Domu Dźwięku w Poznaniu na ul. Sikorskiego 17.

Polecam,
Jacques de Chiffon (hr.)

*
link do eventu:
https://www.facebook.com/events/155976531662205/
www.justynazawistowska.com

„Części świata wewnętrznego” – sesja zdjęciowa

Wydawnictwo JDC Media rozpoczęło intensywne prace nad książką z poezją autorstwa Natalii i Marty Turostowskich „Części świata wewnętrznego”. W ostatni weekend nasza wesoła kompania zawiązała szyki, aby wykonać fotografie ilustrujące wiersze. Do projektu dołączyła znana paryska fotograf Anna Marchlewska. Stroje do sesji wybrała znakomita malarka Justyna Zawistowska, a o dobry wygląd poetek zadbała Marta Byczyk odpowiedzialna za wizaż nimf w moich dotychczasowych teledyskach z serii Rara Avis. Wszyscy dołożyliśmy starań by stworzyć wspaniałą scenerię oddającą ducha utworów. Więcej szczegółów już wkrótce!

Radio Silence

Miałem przyjemność uzupełnić muzykę moich znajomych o stronę wizualną ich sztuki. Dzięki podjętej współpracy powstało logo zespołu Radio Silence, kilka ogólnych koncepcji plastycznych, plakat koncertowy (który dopiero ujrzy światło dzienne ), a także ten skromny teaser ich nadchodzącego albumu „Deadfall”. Na tym się niestety skończyło. Odrzucili wszystkie moje propozycje na solówki. Wydawnictwo JDC Media chętnie podejmie się współpracy i z innymi artystami pod warunkiem, że grasz na gitarze tak dobrze jak Mikołaj Matuszewski, a na bębnach wychodzą Ci takie blasty jak Łukasz Cookie Niewiadomski.

Natalia i Marta Turostowskie „Części świata wewnętrznego”

Mam przyjemność ogłosić, że moje wydawnictwo JDC Media pracuje nad swoją pierwszą publikacją. W tym roku światło dzienne ujrzy i zagości na półkach księgarni bogato ilustrowany tomik poezji o tytule „Części świata wewnętrznego” autorstwa sióstr Natalii i Marty Turostowskich. Wiersze przeniosą was w magiczny świat bliźniaczek, tak bliski i znajomy, a jednak tak odległy. Poetki, choć mentalnie w pełni sprawne, od dzieciństwa zmagają się z porażeniem mózgowym nabytym już po urodzeniu w szpitalnym inkubatorze. Ich twórczość stanowi opis nieznanych zdrowym osobom zmagań, specyficznego postrzegania świata i poczucia humoru oraz niewiarygodnego hartu ducha, którego wielu mogłoby im pozazdrościć.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pauliny Skorupskiej z Fundacji „Mały Dom Kultury” w Poznaniu. http://www.mdk.krzyk.pl