Konkurs dla Kropki

 

Koncert „Opowieści”

bilety w sprzedaży: jacques@dechiffon.com  https://www.facebook.com/Kropka.Poznan/

***

Kawiarnia Kropka zaprasza na jedyny w swoim rodzaju koncert akustyczny poezji śpiewanej: „Opowieści”, w wykonaniu Jacquesa de Chiffon. Po koncercie publicznosć zostanie dodatkowo ugoszczona niezapomnianą kolacją.

Spółdzielnia Socjalna Kropka prowadzi na osiedlu Armii Krajowej 101 (kompleks DK Jędruś) kawiarnię i cukiernię, której wypieki zadowolą najwybredniejszych smakoszy. Ponadto tworzy przestrzeń – miejsce przyjazne dla małych i dużych, zapracowanych i odpoczywających, chcących wypić małe espresso i zjeść pożywny lunch. Zdrowo i kolorowo to motto w naszej kuchni.

Kropka nie jest zwykłą firmą – jest przedsiębiorstwem społecznym. Głównym celem naszej działalności jest stwarzanie miejsc pracy dla osób, które na otwartym rynku pracy borykają się ze szczególnymi problemami, a zyski w całości przeznaczane są na reintegrację społeczną i zawodową. W Kropce zatrudnienie znajdują osoby przez wiele lat oddalone od rynku pracy oraz z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Korzystając z naszych usług nie tylko wchodzicie Państwo w przyjazny, serdeczny świat, miłą atmosferę i pierwszej jakości naturalne wyroby, ale w prawdziwy sposób przyczyniacie się do trwałego powrotu na rynek pracy osób naprawdę tego potrzebujących.

Koncert zespołu Bast – support Jacques de Chiffon

BAST – Kameleofonia 432Hz – release party!
support – Jacques de Chiffon
21.05.2015 (czwartek) godz. 20:00
klub Alligator, Stary Rynek 86, 61-773 Poznań

Bast

 

Wstęp wolny!

„Kameleofonia 432 Hz” to pierwsza EP poznańskiego zespołu BAST.
Kameleofoniczna propozycja 6 autorskich utworów twórczego duetu Agnieszki i Bartka Branewskich. Jest to płyta utrzymana w szeroko pojętym nurcie rockowym. Co ciekawe zespół BAST jako pierwszy w Polsce gra na żywo i nagrywa w tak zwanym stroju naturalnym : A-432 Hz. Jak mówi wokalistka: „ Napotkaliśmy kiedyś na temat alternatywnego strojenia instrumentów i jako, że lubimy próbować różnych ciekawych rzeczy, stwierdziliśmy – dlaczego nie? Po pierwszej eksperymentalnej próbie wiedzieliśmy, że to bardzo dobry wybór”.
„Kameleofonia 432 Hz” to bardzo energiczna propozycja muzyczna.

Rozpoczyna się rozmarzonym, spokojnym Intro, przechodzi w ultra-szybką i żywiołową pogoń buntowniczego utworu „W nosie!” , po to aby za chwilę rozpłynąć się w lekkim, słodkim i uśmiechniętym „We are ONE”. Następnie słuchacz zostaje zabrany w podróż po jakże ludzkich odcieniach niecierpliwości i wahań w piosence „Czekanie”, po to by dotrzeć do monumentalnego, wręcz progresywnego „Remember”. Album zamyka w całości instrumentalna propozycja „Outro”. Jest to wyraz fascynacji Bartka Branewskiego muzyką elektroniczną i syntezatorami. „To brzmienia mojego dzieciństwa, przypominają mi się wieczory kiedy słuchałem audycji ‘Top Tlen’ w radiowej Trójce”-mówi. Na płycie nie brakuje też smaczków gitarowych i rozbudowanych partii wokalnych, atutem jest też dynamiczna sekcja rytmiczna.

„Kameleofonia 432 Hz” to płyta zróżnicowana stylistycznie, raz oczarowuje, a chwilę potem porywa słuchacza energią rockową. Żywiołowe gitary i potężne wokale wymieszane z subtelnymi oraz melodyjnymi rozwiązaniami muzycznymi. Przeplatanka spokojnej harmonii i szaleńczego tempa rockowego kopnięcia.
Płyta została zarejestrowana i zmiksowana w podpoznańskim studio „Aurora” Daniela Witczaka. To świetny realizator, podchodzący indywidualnie do każdego projektu. Proces masteringu został powierzony Johnowi Rogersowi ze studia „Big Label Sound Studio” w Las Vegas. O oprawę graficzną zadbała Kinga Troneczek z „Syrena Pictures”.

W skład zespołu wchodzą:
Agnieszka Branewska (wokale, teksty) – miłośniczka książek Terrego Pratchetta i kotów
Bartosz Branewski (kompozycje, gitary, klawisze, sample, bas, chórki) – maniakalnie zafascynowany wszelkimi dźwiękami i motoryzacją
Bartłomiej Siek (bas) – znawca wszystkich starych=dobrych polskich komedii i dobrego piwa
Michał Weis (perkusja) – fan „Star Wars” i artystycznych tatuaży

www.facebook.com/BASTband
www.bastmusic.pl

Specjalnym gościem zespołu będzie Jacques de Chiffon , który uświetni wieczór gitarowo-akustycznym występem. Artysta gra piosenki, które są szczerą, czasem do bólu, opowieścią o jego długiej drodze od ciemności do światłości. Taka też jest jego muzyka – dużo w niej mroku, ale przede wszystkim nadziei. Rockową stylistykę przełamuje poetyckość tekstów.

Terminy koncertów w maju

Zapraszamy na koncerty Gitta Rutledge + Entuzjaści Band już w maju:

BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. HELIODORA ŚWIĘCICKIEGO W ŚREMIE
ul. Grunwaldzka 10
4 MAJA – GODZ. 18:00
http://www.biblioteka.srem.pl/asp/pl_strona.asp?typ=13&menu=30&artykul=1279&akcja=artykul
———————————————————————
MIEJSKI OSRODEK KULTURY w KŁECKU
ul. Gnieźnieńska 8
12 MAJA – GODZ.18:00
———————————————————————
GMINNY OSRODEK KULTURY w NIECHANOWIE
ul. Gnieźnieńska 2
27 MAJA – GODZ.17:00
———————————————————————

Terminy koncertów marzec 2015 / Aktualizacja

Marcowe koncerty:
22 marca, 15:00 – Krzykosy, Dom Kultury – Gitta Rutledge i Entuzjaści Band
28 marca, 18:00 – Poznań, Schron Kultury Europa – spotkanie autorskie Gitty Rutledge promojące książkę „Pozdróż przez życie”, akompaniament muzyczny Jacques de Chiffon
Wstęp wolny!

Uwaga!

Ze względu na ogromne zainteresowanie imprezą w Krzykosach i zbyt małą salę, koncert obędzie się jak następuje:
22 marca 2015 roku o godzinie 16.00, Sala Wiejska w miejscowości Sulęcinek przy ul. Szkolnej (gmina Krzykosy, powiat Średzki)

O koncercie piszą w Londynie:
http://www.zppno.org/…/nasi…/279-urokwspomnien
A nawet dalej w Chicago:
http://www.literaci.org/NewsDetale.aspx?ArticleID=60615
Warto się pojawić, zapraszamy!

Ostatni koncert 2014 i Jacek z Szafy

Za nami już ostatni koncert w tym roku i zdecydowanie najlepszy. Ośrodek Kultury w Koźminie Wielkopolskim to najprężniej działający tego typu obiekt, który udało nam się w tym roku odwiedzić. W naszej obszernej garderobie czekały na nas smakołyki, a także kawa i herbata, a nawet wino. Przede wszystkim dopisała wspaniała publiczność, która wytrzymała nasz standardowy, prawie dwugodzinny występ z poetką Gittą Rutledge. Dołączyliśmy się także do akcji „Wilk zwierzęciu człowiekiem” i udało nam się zebrać niespełna sto złotych, a to doskonały wynik biorąc pod uwagę ilość akcji charytatywnych odbywających się w okresie świątecznym. Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy na nasze koncerty już w przyszłym roku. Zaczynamy na Orkiestrze Świątecznej Pomocy!

10687288_751572481592569_596203434363461912_o