Radio Silence

Miałem przyjemność uzupełnić muzykę moich znajomych o stronę wizualną ich sztuki. Dzięki podjętej współpracy powstało logo zespołu Radio Silence, kilka ogólnych koncepcji plastycznych, plakat koncertowy (który dopiero ujrzy światło dzienne ), a także ten skromny teaser ich nadchodzącego albumu „Deadfall”. Na tym się niestety skończyło. Odrzucili wszystkie moje propozycje na solówki. Wydawnictwo JDC Media chętnie podejmie się współpracy i z innymi artystami pod warunkiem, że grasz na gitarze tak dobrze jak Mikołaj Matuszewski, a na bębnach wychodzą Ci takie blasty jak Łukasz Cookie Niewiadomski.

Smutne Piosenki

Pewnej nocy dostałem od Pauliny Frąckowiak mailem kilka wierszy. Czułem się zaszczycony, ponieważ wiedziałem, że podzielenie się nimi ze mną kosztowało ją sporo odwagi. Wierszami byłem oczarowany. Paulina ma prawdziwy talent. Ale nie tylko do poezji. Słowa ubrała w fantastyczną muzykę i zachęciła kilka osób do jej projektu Smutne Piosenki. A potem przyjechali do mnie do ogródka i zagrali koncert. Prezentuję Smutne piosenki na Gorzkim Polu. Voilà!

The Pineal

Mam niewątpliwą przyjemność grać w zespole z magistrem sztuk pięknych Pauliną Frąckowiak. Paulina jest kompozytorką i basistką zespołu The Pineal, zespołu który cenię bez względu na naszą znajomość. Właśnie wypuścili swój pierwszy teledysk. Z pełnym przekonaniem zachęcam was do zapoznania się z ich twórczością.

Przeźmierowskie Memento Mori w Poznaniu

Nieopodal przeźmierowskiego lasu, w drewnianym domu emanującym tęsknotą za odległymi czasami, które, wydawałoby się, odeszły w zapomnienie, mieszka małżeństwo artystów. Ich dom zdaje się być ostatnim bastionem chroniącym pamięci o muzycznej tradycji dziadowskiej. Alicja Choromańska i Jacek Hałas wraz z rodziną, trójką synów i córką, przekazują z sukcesem swoją fascynację wędrownych muzykantów i opowiadaczy szerszej publiczności.
Dnia 25 maja na Scenie Roboczej w Poznaniu wystawili spektakl pt. „Zegar bije”. Przedstawienie to nawiązuje do starych epickich pieśni wędrownych, odkurzonych i ponownie nagranych przez Jacka Hałasa na nośnik cd pod tym samym tytułem. W na pozór archaicznej, a jednak nadal chwytającej za serce, muzyce prym wiedzie korba liryczna, akompaniują jej akordeon, trąbka, wiolonczela, ksylofon i bęben. Opowieści nomadów podróżujących po dawnej Polsce i Europie mówią o świętych, wędrówkach dusz, sądzie ostatecznym i ludzkich tragediach. Niezwykle interesującym uzupełnieniem całego recitalu była scenografia wraz z ilustracjami wykonanymi na płótnach, a także scenki ilustrujące muzykę, odgrywane przez całą rodzinę Hałasów.
Strona artystów: http://www.halas.art.pl/