„Eneasz” częścią serii „Rara Avis”

Już w najbliższy czwartek w kinie Bułgarska 19 w Poznaniu premiera filmu „Eneasz”. Dzieło to jest częścią filmowo-muzycznej opowieści o charakterze metafizycznym „Rara Avis”, na którą składają się także części „Alpha”, „Hiob” i „Metanoja” w reżyserii Łukasza Nowaka, a także „Alta Pax”, które jest już moim samodzielnym filmem. Oraz najnowsza część, będąca kontynuacją „Eneasza”, o tytule „Antepenultimate”. Całość projektu „Rara Avis” była i jest firmowana twarzą mojej przyjaciółki i jednocześnie aktorki większości tych filmów Marysi,  którą chciałem uhonorować tym oto plakatem patronującym całej opowieści. Dotychczasowe części sagi w chronologicznej kolejności do obejrzenia wraz z premierowym „Eneaszem” już o 19:00, 12 lipca.

Dom samopomocy „Ognik” i nowy projekt filmowy

Dzięki uprzejmości Magdaleny Kotlarczyk, byłem dziś gościem festynu rodzinnego społeczności środowiskowego domu samopomocy „Ognik”. Miałem okazję spotkać się z uczestnikami, ich rodzicami i opiekunami. W „Ogniku” poznałem wspaniałych i unikatowych ludzi, którzy mimo swojej niepełnosprawności mentalnej lub fizycznej Tworzą świetną społeczność, która dodatkowo prezentuje własną niepowtarzalną sztukę malarską, produkuje rękodzieła, a także hoduje ekologiczne warzywa. Mam przyjemność ogłosić, że w tym miejscu osadzony będzie mój kolejny film, którym mam nadzieję podnieść świadomość społeczną funkcjonowania osób ze „sprawnością”, przybliżyć ich indywidualne charaktery i pokazać, że ich świat nie jest tak bardzo różny od świata osób „normalnych”. Dziękuję reportażystce Wandzie Wasilewskiej za wsparcie: bez Ciebie bym nikogo do siebie nie przekonał!

Premiera Kinowa Filmu „Eneasz”

 

Wydawnictwo JDC MEDIA, Malarstwo Justyna Zawistowska oraz Radio Poznań zapraszają na premierę filmu „Eneasz”, która odbędzie się 12 lipca 2018 o godzina 19:00 w Kinie Bułgarska 19 w Poznaniu.

W roli głównej Justyna Jaśmina Zawistowska
Lektor oraz głos tytułowej bohaterki Wanda Wasilewska

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, tekst oraz muzyka Jacques de Chiffon

Zwiastun filmu:
https://youtu.be/JnYSvgecEK4

Pamiętaj!

Najmniejszy krok, jest początkiem podróży.
Nigdy nie wiesz, co czeka Cię za rogiem.
Nie przestawaj śnić, bo w jałowej przestrzeni,
Pojawi się w końcu myśl: „Zacznij żyć!”.

ps. Ilość miejsc ograniczona!

Muzyka z filmu „Eneasz”

W związku z niespodziewanie długim oczekiwaniem na premierową emisję od dawna ukończonego „Eneasza”, ze spektakularną Justyna Jaśmina Zawistowska w roli głównej i tytułowej, a także z Wanda Wasilewska jako lektor i głos głównej bohaterki, prezentuję Państwu dziś muzykę z tego spektakularnego dzieła kinematografii, mając nadzieję ugościć Państwa wkrótce na pokazie premierowym, nad czym obecnie usilnie pracuję!

Filantrop

Z przyjemnością donoszę, że pismo ruchu twórczego osób niepełnosprawnych „Filantrop naszych czasów” (http://filantrop.org.pl) napisało artykuł o twórczości Natalii i Marty Turostowskich, a także o ich debiutanckim tomie „Części świata wewnętrzengo”. Bardzo nam przyjemnie i pozdrawiamy!

„Części świata wewnętrznego”
Wiersze: Natalia i Marta Turostowska
Ilustracje: Justyna Jaśmina Zawistowska
Fotografie: Anna Marchlewska

Do kupienia na www.jdc.media.pl -> 10% ze sprzedaży trafia na rehabilitację cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe poetek.

Relacja ze spotkania autorskiego sióstr Natalii i Marty Turostowskich

Z radością prezentuję Państwu filmową relację ze spotkania autorskiego sióstr Natalii i Marty Turostowskich, artystek cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe, promujące ich tom poezji „Części świata wewnętrznego”, które miało miejsce 14 lutego 2018 w poznańskim Domu Tramwajarza.
W spotkaniu udział wzięli:
 
Katarzyna Klebba – skrzypaczka i kompozytorka
Jacques de Chiffon – właściciel wydawnictwa JDC MEDIA
Anna Marchlewska – fotograf, współautorka projektu
Justyna Jaśmina Zawistowska – malarka, współautorka projektu
Natalia Turostowska – poetka, autorka tomu
Marta Turostowska – poetka, autorka tomu
Marcin Kęszycki – aktor, Teatr Ósmego Dnia
Wanda Wasilewska – reportażystka, Radio Poznań
Kinga Troneczek – performance sceniczny
Maurycy Majewski – trębacz, Sucholeska Orkiestra Dęta
 
Pomoc techniczna:
 
Marcin Majewski – oświetlenia, nagłośnienie, zdjęcia
Grażyna Gończar – fotografie
Joanna Kowerko – obsługa stoiska wydawniczego
 
Organizacja eventu:
 
Jacques de Chiffon
Justyna Jaśmina Zawistowska
Anna Marchlewska
 
(c) 2018 JDC MEDIA

Poetki zachęcają do kupna ich tomu!

Kochani! Dużo ostatnio postowałem starając się was zachęcić do zakupu książki z poezją Natalii i Marty Turostowskich „Części świata wewnętrznego” wydanej przez moje wydawnictwo JDC MEDIA. Dzisiaj jednak to same artystki przemówią do was reklamując ich dzieło i zachęcając do lajkowania, komentowania i udostępniania tego filmiku. Odwiedziłem w tym tygodniu wspólnie ze współpracującą z wydawnictwem malarką Jaśminą Zawistowską Natalię i Martę oraz ich mamę i nagraliśmy ten oto materiał, który mam nadzieję trochę was rozśmieszy, trochę zmusi do refleksji, ale także zachęci do zakupu tego jedynego w swoim rodzaju dzieła. Pamiętajcie! 10% ceny książki trafia na rehabilitację poetek cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe. Będziemy więc wdzięczni za każdą pomoc, szczególnie, że jest to przedsięwzięcie finansowane w dużej mierze ze środków prywatnych, a każdy artysta biorący w nim udział robił to z dobrego serca i bez wynagrodzenia. Za każdą okazaną pomoc serdecznie Wam dziękuję!

Książka do kupienia na www.jdc.media.pl

Wiersze: Natalia i Marta Turostowska
Ilustracje: Justyna Jaśmina Zawistowska
Fotografie: Anna Marchlewska

Recenzja tomu „Części świata wewnętrznego”

Moi drodzy. Chciałbym podzielić się z wami z radością, która mnie spotkała. Jedna z czytelniczek tomu poezji „Części świata wewnętrznego”, i to nie byle jaka, bo sama Sylwa Mel, która na swoim profilu dokonuje niesamowicie dogłębnej interpretacji i krytyki sztuki wszelakiej, podzieliła się ze mną swoimi wrażeniami z lektury książki.

„Witaj Jacku,

Dziękuję za ciepłe słowa w liście napisanym odręcznie: wielka rzadkość w obecnych zwyczajach! Z uwagą przeczytałam Twoją notę wydawniczą i powiem szczerze, zaskoczyłeś mnie refleksjami podobnymi do moich, które opublikowałam 9.04. na profilu (Niepokojące refleksje) o nadmiarze bylejakiej podaży „produkcji humanistycznej”. Jak widać, jesteśmy w tym zgodni. Zaimponowałeś mi decyzją o stworzeniu własnego wydawnictwa i prowadzeniu go według osobistych preferencji i z myślą o innych twórcach, implicite, którzy sami nie potrafią przebić się przez mainstreamowe wymagania. Taka decyzja wymagała odwagi i wysokiej świadomości, świadomości holistycznej, chapeau bas!

Tomik poezji Marty i Natalii wydany przez JDC MEDIA jest w moim odbiorze egzemplifikacją świata wizyjnego piękna w warstwie poetyckiej, fotograficznej i malarskiej. Z jednej strony, treści artystyczne (słowa i obrazy) rozczepiają się jakby podprzestrzennie, aby po chwili skupić je w sobie w rozświetlającym i ekspansywnym przekazie. To wywołuje u mnie odczucie pewnej relacji przestrzennej intensywności między mną i twórcami tego tomiku. Taka forma prezentacji (synteza słowa i obrazu fotograficznego i malarskiego) wydobywa i pogłębia intymną, wręcz osobistą, rzeczywistość artystyczną twórców. Właściwie czuję się zaproszona do świata pulsującego pasją, szczerością, odwagą, wyobraźnią, temperamentem i artystycznymi talentami. W tym heraklitejskim przepływie form i treści pozostaje jednak stale obecny nastrój jakiejś nieskończonej doniosłości i Tajemnicy… Nie do końca wypowiedzianych marzeń…. Wiersze rozkwitają w bezkompromisowych słowach, są szczere i wzruszające. Już polubilam kilka, ale muszę wyróżnić od razu jeden za treść, ale przede wszystkim za doskonałe ujęcie graficzne, co przypomniało mi „Rzut w kości” Mallarmego, mam na myśli „Narkotyk zwany miłością”.

Jacku, jestem zachwycona Twoją pracą wydawniczą, znakomitym, eleganckim, wysmakowanym połączeniem słowa i obrazu, do wysokiej jakości tomiku przyczynia się także kredowy papier, twarda obwoluta i wysoka jakość druku: całość emanuje harmonią i spójnością przekazu.

Gratuluję Tobie i całemu zespołowi za piękną i wzruszającą podróż do artystycznego wymiaru.

Pozdrawiam przyjaźnie,
Sylwa.”

Pamietajcie – 10% ze sprzedaży książek trafia na fizjoterapię chorych na dziecięcie porażenie mózgowe poetek: Natalii i Marty Turostowskich.

Do kupienia na www.jdc.media.pl i w zakładce Sklep

Wiersze: Natalia i Marta Turostowska
Ilustracje: Justyna Jaśmina Zawistowska
Fotografie: Anna Marchlewska