Podsumowanie akcji „Wilk zwierzęciu człowiekiem”

Dwuosobowa komisja, w składzie Zofia i Helena, obliczyły ilość zebranych rzeczy z pierwszej transzy:

KARMA:
30 kg karmy dla psów Bellosan wołowina z kurczakiem
5,5 kg suchej karmy Whiskas
2,4 kg mokrej karmy KiteKat
2,2 kg mokrej karmy Whiskas
1,8 kg suchej karmy KiteKat
0,8 kg suchej karmy Purina
0,8 kg mokrej karmy Pedigree
0,5 kg suchej karmy Chappi
0,415 kg mokrej karmy Coshida
Opakowanie pałeczek Denties
Opakowanie ciasteczek Biscrok
oraz jedna kość (niestety już polizana)

RZECZY:
10 koców
3 dozowniki na pokarm
2 miski na karmę
1 namiot dla kota
różne zabawki dla kotów

Za zebrane pieniądze kupiliśmy dla dwóch chorych kotów za schroniska 6,8 kg specjalistycznej karmy Arcana Pacifica, która nie zawiera zbóż.

19 grudnia zbijaliśmy budy w Schronisku i udało nam się zużyć wszystkie dostępne na miejscu materiały!

23 grudnia Anna Marchlewska, autorka zdjęć do już drugiej edycji kalendarza Polki we Francji (www.kalendarzpolki.com), korzystając ze swojej krótkiej wizyty w Polsce zdecydowała się wesprzeć akcję i pomogła nam dostarczyć pierwszą transzę artkykułów dla zwierząt. Widoczna na zdjęciu taczka wypełniona jest karmą dla zwierząt, przywieźliśmy też sporo kocy, które pomogą kotom i psom przetrwać zimę. 

31 grudnia Paulina z Jacka z Szafy dostarczyła ostatnią transzę karmy i rzeczy dla zwierząt ze Schroniska i tym samym uważamy akcję „Wilk zwierzęciu człowiekiem” za udaną i zakończoną. Dziękujemy wszystkim, którzy się dołączyli do naszego przedsięwzięcia, w tym pracownikom firmy LOBO, a także przemiłym pracownikom Schroniska: Małgorzacie Budzińskej, Małgorzacie Lamperskiej, Danielowi Adamczakowi, a także przemiłemu Panu, który zbijał z nami budy. Na zdjęciu Paulina stoi obok samego kierownika schroniska Roberta Wabińskiego, którego gorąco pozdrawiamy.

Po raz wtóry: ogromne podziękowania w imieniu zwierzaków dla wszystkich, dzięki którym mają trochę cieplej i mogą przybrać na zimę. Jesteście wspaniali!

 

Zbuduj z nami budy dla psów ze Schroniska!

19 grudnia, godzina 9:00 rano

ul. Bukowska 266, 60-189 Poznań

Połączmy siły w szczytnym celu,
Odejdźmy na chwilę od komputerów,
Wyjdźmy z domu i pomagajmy,
Z nowymi ludźmi się poznajmy.

Uchrońmy tej zimy zwierzęta od biedy,
Spełniając ich wszystkie specjalne potrzeby,
Ramię w ramię ze swoim kolegą,
Wybuduj budę dla psa zmarzniętego

Włączając się w akcję „Psu na budę”,
Przerwijmy coroczną świateczną obłudę,
By wsród prezentów i jedzenia,
Nie przeszkadzały wyrzuty sumienia.

10869549_753276844755466_7292688123228141396_o 10862677_753278868088597_7568272725501290982_o

 

W RAMACH AKCJI „WILK ZWIERZĘCIU CZŁOWIEKIEM” ZORGANIZOWANEJ WRAZ Z FIRMĄ LOBO I SCHRONISKIEM PRZY BUKOWSKIEJ POMÓŻ ZWIERZĘTOM BUDUJĄC WEDŁUG PROJEKTU OPRACOWANEGO PRZEZ PRACOWNIKÓW SCHRONISKA OCIEPLANE BUDY DLA PSÓW.
19 grudnia pojedź z „Jackiem z Szafy” do schroniska, żeby wspólnie zbudować budy dla psów. Nieważne, czy jesteś złotą rączką czy masz dwie lewe ręce. Chodzi o to, żeby dobrze się bawic i stworzyć coś, co pomoże zwierzętom przetrwać zimę, a przy okazji poznać interesujących ludzi.

https://www.facebook.com/events/1521632084778052/?ref_newsfeed_story_type=regular

Ostatni koncert 2014 i Jacek z Szafy

Za nami już ostatni koncert w tym roku i zdecydowanie najlepszy. Ośrodek Kultury w Koźminie Wielkopolskim to najprężniej działający tego typu obiekt, który udało nam się w tym roku odwiedzić. W naszej obszernej garderobie czekały na nas smakołyki, a także kawa i herbata, a nawet wino. Przede wszystkim dopisała wspaniała publiczność, która wytrzymała nasz standardowy, prawie dwugodzinny występ z poetką Gittą Rutledge. Dołączyliśmy się także do akcji „Wilk zwierzęciu człowiekiem” i udało nam się zebrać niespełna sto złotych, a to doskonały wynik biorąc pod uwagę ilość akcji charytatywnych odbywających się w okresie świątecznym. Bardzo dziękujemy!

Zapraszamy na nasze koncerty już w przyszłym roku. Zaczynamy na Orkiestrze Świątecznej Pomocy!

10687288_751572481592569_596203434363461912_o

„Wilk zwierzęciu człowiekiem” akcja pomocy zwierzętom

Wilk zwierzęciu człowiekiem
Wilki z LOBO pomagają psom i kotom ze Schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

Stowarzyszenie integracji społecznej „Jacek z Szafy” wraz z firmą LOBO i Schroniskiem dla zwierząt w Poznaniu przy ul. Bukowskiej zapraszają do wzięcia udziału w akcji mającej na celu świąteczną pomoc zwierzętom ze schroniska.

Jak możemy pomóc?

Zwierzęta żywią się nie tylko tanim pożywieniem z puszki dostępnym w markecie. Często ich stan zdrowia i wiek wymagają podawania specjalistycznej i drogiej karmy. Zwierzęta ze schroniska w większym stopniu niż nasi domowi pupile narażone są na różnego typu infekcje i choroby. Dlatego potrzebne są odpowiednie karmy dla rekonwalescentów, dla zwierząt starszych i tych zupełnie najmłodszych. Niezbędne są także karmy dla alergików i wrażliwców, problemy z nietolerancję pokarmową występują również wśród wychowanków schroniska. Spróbujmy razem zebrać środki na zakup choćby najmniejszej ilości odpowiedniego pokarmu. Dysponując odpowiednią ulotką potwierdzającą akcję „Wilk zwierzęciu człowiekiem” namów swoich bliskich i przyjaciół na przekazanie środków. Zebrane pieniądze wrzucamy do Skarbonki umiejscowionej w firmie LOBO przy ul. Jasielskiej 8c w Poznaniu lub przekazujemy członkowi stowarzyszenia „Jacek z Szafy”.

Zbieramy także pomoc rzeczową: karmę dla psów lub kotów, wszelkiego typu akcesoria, jak obroże, smycze, szczotki, grzebienie, nożyczki, trymery do sierści, cążki do pazurów, szampony i zabawki. Schronisko chętnie przyjmie również ręczniki i koce, które pomogą zwierzakom przetrwać niskie temperatury. Zebraną karmę i przedmioty umieszczamy w oznakowanym kartonie w firmie LOBO lub przekazujemy członkowi „Jacka z Szafy”.

Ostatnim punktem naszej akcji będzie wyprawa do Schroniska 19 grudnia, gdzie dostarczymy wszystkie zebrane produkty i pomożemy składać budy. Zapraszamy wszystkich chętnych do budowania ogrzewanych psich domów – pracownicy Schroniska przeszkolą każdego. Gwarantujemy miło spędzony czas w towarzystwie ciekawych ludzi.

Spełnij dobry uczynek, poczuj się lepiej. Stwórz w te Święta prawdziwie świąteczny nastrój – nie ograniczaj się do szaleństwa zakupów i nadmiernej konsumpcji przy wigilijnym stole. Zadbajmy o to, aby nasze mniejsze siostry i bracia również miały godną świąteczną ucztę i mogły wyspać się w ciepłej budzie.

KONTAKT:
jacekzszafy@dechiffon.com

LOBO
www.grupalobo.pl
ul. Jasielska 8c, poznań