Koncert zespołu Bast – support Jacques de Chiffon

BAST – Kameleofonia 432Hz – release party!
support – Jacques de Chiffon
21.05.2015 (czwartek) godz. 20:00
klub Alligator, Stary Rynek 86, 61-773 Poznań

Bast

 

Wstęp wolny!

„Kameleofonia 432 Hz” to pierwsza EP poznańskiego zespołu BAST.
Kameleofoniczna propozycja 6 autorskich utworów twórczego duetu Agnieszki i Bartka Branewskich. Jest to płyta utrzymana w szeroko pojętym nurcie rockowym. Co ciekawe zespół BAST jako pierwszy w Polsce gra na żywo i nagrywa w tak zwanym stroju naturalnym : A-432 Hz. Jak mówi wokalistka: „ Napotkaliśmy kiedyś na temat alternatywnego strojenia instrumentów i jako, że lubimy próbować różnych ciekawych rzeczy, stwierdziliśmy – dlaczego nie? Po pierwszej eksperymentalnej próbie wiedzieliśmy, że to bardzo dobry wybór”.
„Kameleofonia 432 Hz” to bardzo energiczna propozycja muzyczna.

Rozpoczyna się rozmarzonym, spokojnym Intro, przechodzi w ultra-szybką i żywiołową pogoń buntowniczego utworu „W nosie!” , po to aby za chwilę rozpłynąć się w lekkim, słodkim i uśmiechniętym „We are ONE”. Następnie słuchacz zostaje zabrany w podróż po jakże ludzkich odcieniach niecierpliwości i wahań w piosence „Czekanie”, po to by dotrzeć do monumentalnego, wręcz progresywnego „Remember”. Album zamyka w całości instrumentalna propozycja „Outro”. Jest to wyraz fascynacji Bartka Branewskiego muzyką elektroniczną i syntezatorami. „To brzmienia mojego dzieciństwa, przypominają mi się wieczory kiedy słuchałem audycji ‘Top Tlen’ w radiowej Trójce”-mówi. Na płycie nie brakuje też smaczków gitarowych i rozbudowanych partii wokalnych, atutem jest też dynamiczna sekcja rytmiczna.

„Kameleofonia 432 Hz” to płyta zróżnicowana stylistycznie, raz oczarowuje, a chwilę potem porywa słuchacza energią rockową. Żywiołowe gitary i potężne wokale wymieszane z subtelnymi oraz melodyjnymi rozwiązaniami muzycznymi. Przeplatanka spokojnej harmonii i szaleńczego tempa rockowego kopnięcia.
Płyta została zarejestrowana i zmiksowana w podpoznańskim studio „Aurora” Daniela Witczaka. To świetny realizator, podchodzący indywidualnie do każdego projektu. Proces masteringu został powierzony Johnowi Rogersowi ze studia „Big Label Sound Studio” w Las Vegas. O oprawę graficzną zadbała Kinga Troneczek z „Syrena Pictures”.

W skład zespołu wchodzą:
Agnieszka Branewska (wokale, teksty) – miłośniczka książek Terrego Pratchetta i kotów
Bartosz Branewski (kompozycje, gitary, klawisze, sample, bas, chórki) – maniakalnie zafascynowany wszelkimi dźwiękami i motoryzacją
Bartłomiej Siek (bas) – znawca wszystkich starych=dobrych polskich komedii i dobrego piwa
Michał Weis (perkusja) – fan „Star Wars” i artystycznych tatuaży

www.facebook.com/BASTband
www.bastmusic.pl

Specjalnym gościem zespołu będzie Jacques de Chiffon , który uświetni wieczór gitarowo-akustycznym występem. Artysta gra piosenki, które są szczerą, czasem do bólu, opowieścią o jego długiej drodze od ciemności do światłości. Taka też jest jego muzyka – dużo w niej mroku, ale przede wszystkim nadziei. Rockową stylistykę przełamuje poetyckość tekstów.